ЗАЯВА Ради Українського козацтва про не допустимість встановлення у м. Сімферополі пам’ятника російській імператриці Катерині II
Jun 07,2007 00:00

За повідомленням засобів масової інформації з посиланням на заяву мера кримської столиці Геннадія Бабенка, в суботу 2 червня 2007 року у Сімферополі мала відбутися церемонія закладки каменя на місці майбутнього пам’ятника російській імператриці Катерині II.

Рада Українського козацтва вважає, що історична постать Катерини II та її діяльність у другій половині XIII ст. символізує для України знищення її державності, знищення унікальної козацької республіки, яка була відома тоді у світі під назвою “Вольності Війська Запорозького”, та ліквідацію українського козацького війська.

Тарас Шевченко так описав правління Петра I та Катерини II – «Це той Перший, що розпинав нашу Україну, а Вторая доконала вдову-сиротину».

Російська імператриця Катерина II жорстоко пригнічувала козацькі “вольності”,  проводила політику на знищення Запорозького козацтва. Царський уряд добре розумів, що саме козацтво було джерелом незламної сили українського народу і що тільки знищивши його й “серце України” – Запорозьку Січ, вони зможуть владарювати на багатих українських землях. Вони розуміли: не буде Січі – не буде України як особливої країни; буде Січ – лишиться держава Україна. Січ завжди була вирішальним оборонним чинником для України.

1764 року імператорським маніфестом Катерини II був звільнений від гетьманства Кирило Розумовський, та скасовано Гетьманство на Україні. У 1765 році Катериною II було підписано маніфест про скасування козацького устрою на Слобожанщині та реорганізацію слобідських козацьких полків у гусарські полки російської армії: Острозький, Охтирський, Сумський та Ізюмський.                      

4 червня 1775 р. російські війська під керівництвом генерала Текелія за наказом Катерини II захопили Підпільненську Січ, пограбували та спалили її, у тому числі й запорозькі церкви. Захоплені клейноди та архів було відправлено до Петербурга.

Рада Українського козацтва, яка представляє значну частину козацьких організацій України, вважає неможливим встановлення цього пам’ятника, оскільки прославлення пам’яті російської імператриці підриває українську державність, провокує міжнаціональну ворожнечу, не сприяє консолідації українського суспільства та ганьбить його перед пам’яттю славного Запорозького козацтва.

Звертаємося до органів державної влади, до всіх козацьких і громадських організацій з закликом не допустити відновлення в Україні символів тоталітарних режимів.

 

Секретар Ради Українського козацтва

народний депутат України                                                     Станіслав Аржевітін