”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (0 додано)

Усе передвиборче військо...

Юрій ЧОРНЕЙ, Чернівці on Червень 28,2007

image

Політичні катаклізми, від яких вже не перший місяць потерпають небожителі столичних Печерських пагорбів, звісно, не йдуть у жодне порівняння з безнадійно провінційними реаліями життя буковинського політикуму. Проте гарячий подих позачергових виборів, які, вочевидь, таки відбудуться восени, змушує імітувати діяльність і їх регіональних представників.

Так, минулого тижня область відвідав незмінний керівник виборчих кампаній "Нашої України", а віднедавна заступник керівника Головної служби Секретаріату Президента України, депутат обласної ради Іван Демчак. Подейкують, що опозиційна нині НСНУ саме його бачить організатором свого майбутнього електорального прориву на Буковині. Яким чином одноосібник Іван Микитович, який свого часу відправив у політичне небуття всіх, хто намагався посунути його самого від штабного керма, ділитиметься повноваженнями з "нашоукраїнцями" нового призову, зокрема, губернатором Буковини Володимиром Кулішем та його вірним першим заступником Віктором Павлюком, наразі невідомо. Навіть з огляду на доволі приязні стосунки з останнім. Пригадується, під час попередніх кампаній йому значно комфортніше працювалося з маловпливовим нині заступником губернатора Борисом Баглеєм, який без бою поступився Володимиру Кулішу головуванням в обласній НСНУ.

Безумовно, що інтриги в процес додасть інформація, що просочилася від оточення Володимира Литвина під час його відвідин поля Берестецької битви у неділю, 10 червня. Джерела стверджують, що за умови створення мегаблоку помаранчевих сил до його складу може потрапити й екс-спікер Верховної Ради України. І хоча поки що серед складових мегаблоку називають лише НСНУ, "Народну самооборону" та "Українську правицю", хто знає, чи не доведеться панові Демчакові, окрім добродіїв Куліша з Павлюком, мати справу ще й з братами Бауерами.

  Ну, а поки що приїзд Івана Демчака збігся в часі з черговою зміною керівника депутатської фракції "Нашої України" у складі Чернівецької обласної ради. До слова, вже третьої від початку її створення навесні минулого року. І якщо перший керівник фракції, екс-губернатор Микола Ткач сам написав заяву про складання з себе повноважень керівника, то цього разу, як стверджують джерела, без гострої внутрішньопартійної дискусії не обійшлося. Проте усунутому ще раніше з посади керівника апарату ОДА Ігорю Абрам’юку, який очолював фракцію з січня 2007 року, таки довелося поступитися своїм місцем Віктору Мотуляку. І, хоча деякі члени фракції закидали останньому його політичну всеїдність, проте кримське минуле колишнього чернівецького податківця, схоже, переважило критику однопартійців.

Чи не першим проявом публічної активності новообраного лідера 32-х облрадівських "нашоукраїнців" стала підписана спільно з керівником фракції БЮТ Сільвією Віщук заява щодо "поширення пропагандистських листівок з брехливою інформацією про Президента України та лідерів опозиційних сил", яку прийняли фракції БЮТ та НСНУ в Чернівецькій обласній раді. Праведний гнів більшості депутатів крайового парламенту викликали розклеєні у Чернівцях, Новоселицькому та Хотинському районах області наліпки, що містили "безпідставні звинувачення Президента України Віктора Ющенка, а також лідерів опозиції Юлії Тимошенко і Юрія Луценка в отруєнні міністра внутрішніх справ Василя Цушка". І хоча німецькі лікарі засвідчили, що не виявили в могутньому організмі пана Цушка жодних слідів отрути, одночасна поява з наліпками листівок, про "его особисту мужність", які роздавали перехожим на центральних вулицях Чернівців, засвідчила що йдеться саме про своєрідний початок виборчої кампанії. Щоправда, інформація "Української правди" з посиланням на власні джерела "про передачу до обласних осередків Соцпартії багатотисячного накладу" схожих на чернівецькі наліпок підтвердження на Буковині поки що не отримала. За словами Сільвії Віщук, станом на 13 червня жодних офіційних відповідей від управлінь СБУ чи МВС в Чернівецькій області на своє звернення автори заяви не отримували.

 Натомість поширення зразків згаданої поліграфічної продукції дивним чином збіглося в часі з висловленою 35 депутатами Хотинської районної ради недовірою єдиному на теренах краю голові РДА – соціалісту Зіновію Новицькому. І хоча висловити недовіру панові Новицькому депутати вже пробували раніше, офіційній мотивації того, що відбулося, як результату відсутності співпраці голови райдержадміністрації з районною радою, його чернівецькі однопартійці не повірили. Перший секретар Чернівецького обкому СПУ Василь Кучурян однозначно заявив: "ситуація навколо відставки голови Хотинської районної державної адміністрації, активіста Соцпартії Зіновія Новицького є політичним замовленням". Шкода лише, що не уточнив, чиїм саме... Красномовнішими за свого лідера виявилися депутати-соціалісти Чернівецької облради. Висловлення недовіри панові Новицькому вони розцінили як удар у спину, а в поширеній нещодавно заяві повідомили, що йдеться про "факт відвертої «чистки» органів влади від неугодних представників іншої політичної сили".

 Останнє слово в справі зі звільненням пана Новицького – за Президентом України. Проте вже зараз очевидно, що буковинський Рубікон у передвиборчих стосунках між СПУ, з одного боку, і помаранчевими БЮТ та НСНУ, з іншого, перейдено. Чи змете ця хвиля протистояння тих нечисленних партійців пана Мороза, які ще ходять коридорами буковинської влади, покаже вже найближче майбутнє. Але було й ще кілька полум'яних заяв натхненника буковинських соціалістів Михайла Мельничука, який в інтерв'ю столичним ЗМІ оголосив своїх колишніх товаришів по боротьбі з кучмізмом спочатку "збанкрутілою опозицією", а згодом взагалі договорився до того, що "головною метою Віктора Ющенка є не вибори парламенту, а підрив авторитету Верховної Ради України, Конституційного суду, прокуратури, МВС, всього уряду і решти гілок влади", і декому в "будинках з левами" доведеться робити вибір (цитую Мельничука за повідомленнями "ForUm" та Корреспондент.net). Тим більше, що пропозиції щодо кадрового зміцнення того ж виконавчого апарату Чернівецької обласної ради (зокрема, це стосується керуючого справами апарату Чернівецької облради – члена СПУ Аркадія Мойсея) з уст депутатів крайового парламенту вже звучали. А що вже тоді казати про працівників виконавчих структур влади.

 Як не дивно, але найменшу передвиборчу активність поки що виявляють чернівецькі регіонали. За неофіційною інформацією, наразі в партії триває аудит передвиборчих ресурсів і потужностей, а також техніки проведення попередніх кампаній. (Вже за попередніми прикидами, бюджет передвиборчої кампанії регіоналів становитиме 100 млн доларів). Відтак останній спалах публічної активності буковинських регіоналів зафіксовано під час сесії Чернівецької обласної ради 30 березня, на якій 62 депутати фракцій НСНУ та БЮТ підтримали звернення до Президента України Віктора Ющенка із закликом "виправдати довіру народу та усунути від влади сьогоднішній непрофесійний і нелегітимний уряд та розпустити парламент". Відмовившись повернути своїм колегам переплутані апаратом облради картки для голосування, 14 депутатів фракції Партії регіонів, по 7 СПУ та Народного блоку Литвина, 6 - Пори в повному складі покинули сесійну залу й участі в голосуванні не брали. Засудивши для годиться ще перший Указ Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України від 2 квітня ц.р., голова Чернівецької облорганізації Партії регіонів Микола Романюк особливої інформаційної активності більше не виявляв. Як на таку централізовану партію, воно й не дивно. Адже з огляду на реальний внесок у виборчий процес – у вигляді голосів виборців – буковинські регіонали і так до непристойності потужно представлені в парламенті. А тому краще не привертати до себе зайвої уваги керівництва, заклопотаного проблемою, як дати раду партнерам по коаліції. А відтак іти на вибори партією чи іменним блоком.

 Щодо решти потенційних учасників виборчих перегонів, то інколи складається враження, що місцеві штабісти не встигають за польотом фантазії своїх київських зверхників. Надто швидко нагорі змінюються домовленості, союзники і опоненти. У цьому сенсі чого лише варті два протилежних за змістом рішення буковинських правих. Зокрема, кинутої ще 15 квітня напризволяще її беззмінним лідером Георгієм Манчуленком облорганізації УНП, голова управи якої Іван Антонюк ще 17 травня підписався під спільною заявою Блоку національно-патріотичних сил Буковини. Тоді, нагадаю, "правиця" буковинського зразка виступила з вимогою "припинити плазування перед керівництвом блоку “Наша Україна”, яке повністю себе скомпрометувало в результаті виборів у 2002, 2004 та 2006 років і виявилося нездатним утверджувати Українську Державу на фундаменті національної ідеї". А вже 10 червня буковинська УНП заявила прямо протилежне – про свою готовність іти на вибори в складі мегаблоку демократичних сил. Дивуватися подібній нерозбірливості не доводиться, адже свій власний політичний кульбіт екс-голова облорганізації УНП, екс-народний депутат Георгій Манчуленко пояснив саме тим, що "не готовий працювати в партії, де існує волюнтаристський підхід до регіональних організацій та партійців". Яким чином у рамках одного виборчого блоку уживатимуться голова крайового проводу НРУ Олександр Бурденюк і заступник голови облорганізації НСНУ Борис Баглей, який раніше неодноразово хизувався тим, що свідомо не радив тоді ще всесильному Романові Безсмертному брати до "Нашої України" цих політичних аутсайдерів, також достеменно невідомо. Але на те й вони, зрештою, політики – нехай навіть провінційні, – щоб вигідніше себе подати.


2836 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всього 5 голосів)
comment Коментарі (0 додано)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua