”Iнформацiйно-аналiтична Головна | Вст. як домашню сторінку | Додати в закладки |
Пошук по сайту   Розширений пошук »
Розділи
Архів
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Поштова розсилка
Підписка на розсилку:

Наша кнопка

Наша кнопка

Яндекс.Метрика


email Відправити другу | print Версія для друку | comment Коментарі (0 додано)

Прогулялась по помойке,

Ярослава МИХАЙЛОВА, Киев on Листопад 08,2013

image

которая называется «лидеры мнений». Даже позволила себе вступить с одним из «лидеров» в дискуссию. На ответ лидера не очень рассчитываю.

Это то, что наваял лидер УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ НЕ БУДЕ. Автор Сергей Доротич (говорит, что экономист).

Невдячна справа робити прогнози, та ще й такі, які можуть бути сприйняті як “випуск пару” з киплячого незадоволенням “чайника” суспільства. Але, задля гіпотетичного упередження негараздів, вирішив все-таки наважитись!

Реалії сьогодення дедалі більше окреслюють глибоку ймовірність непідписання Україною Угоди про асоціацію, принаймні, найближчим часом. І це не зумовлено безпідставними амбіціями окремих керманичів. Це цілком зрозуміле природне бажання вижити та, принаймні, не втратити, якщо й не перемогти, в існуючій ситуації.

Поясню звідки такі висновки:

1.Економіка та соціальна політика.

Думаю, що всі аналітично мислячі читачі розуміють, що попри позитиви, які несе підписання асоційованого членства з ЄС, ми матимемо низку потрясінь. Низькоконкурентні товари,  енергомістке та неефективне виробництво, застарілі технології не мають майбутнього в сучасній Європі. Швидка смерть таких галузей неминуча. А відтак, поруч з масштабним безробіттям і соціальним незадоволенням широких верст населення, яке тягарем ляже на й так мізерний рейтинг провладних політиків, ми спостерігатимемо незадоволення олігархів. Замість очікуваних надприбутків від за безцінь приватизованих активів Радянського Союзу, олігархи, ймовірно, отримають “пшик”. Відтак негатив як бізнес-еліт так і пересічних працівників заводів буде спрямований на адресу того, хто спричинить такі перепетії. Відтак – це перші два аргументи, які, на мою думку, можуть впливати на рішення очільника нашої держави.

2. Внутрішня політика.

Логічним і зрозумілим є бажання президента забезпечити свою наступну каденцію (мабуть, всі вчинили би так само). А відтак звільнення Тимошенко є нелогічним, бо це додатковий дестабілізуючий елемент. Як наслідок, нові кримінальні справи і, думаю, що це “лишень квіточки”. Наполегливість ЄС щодо питання Тимошенко є третім аргументом для поміркованості вибору напрямку щодо асоціації.

Окрім того, напередодні 2015 року категорична визначеність – це однозначна втрата електорату чи то на Сході у випадку зближення з ЄС, чи то на заході у випадку входження до Митного союзу.

3. Зовнішня політика.

Україна досить жорстко “показала зуби” Росії і ще більше дратувати, нехай недолугого та вайлуватого, але “могутнього ведмедя” - ризиковано. На фоні відвертого “беспредєлу” Росії можна очікувати і, не дай Боже, на військово-терористичні конфлікти. Питання газу, “Рошен” і інші можуть здатися просто дитячими забавками. Тому Росія – це вагомий четвертий аргумент. Політика тимчасового нейтралітету зовнішніх уподобань видається найбільш зручною та вигідною.

4. Геополітика.

Зовнішня оцінка констатує, що США незацікавлені у підписанні Україною угоди з ЄС. Це посилить роль Європи як гравця на міжнародній арені. Профіцит бюджету Німеччини, стійкість євро, незалежна монетарна політика вже давно дратує фінансових диригентів світу. А тут ще й перший позитивний результат європейської зовнішньої політики. Адже з моменту прийняття в ЄС політики “Східного партнерства”(прийнята у травні 2008 року) жодних позитивних результатів від її впровадження не отримано. Прогресу відносин щодо Білорусії, Вірменії, Азербайджану та Молдови годі вже й чекати. Та і грузинська позиція вкрай непередбачувана і нестабільна. У випадку підписання Угоди ЄС – Україна світ отримав би потужний сигнал перспектив розширення зони європейського впливу. Як наслідок, підписання такої Угоди – це зростання рейтингу ЄС, у тому числі й через інвестиційну привабливість реальних секторів економіки. За таких умов, фінансових ресурсів може й не вистачити на ініційовану Обамою програму побудови інвестиційно привабливої економіки США. А там “не за горами” можлива і самостійність ЄС у прийнятті рішення щодо участі країн спільноти у зовнішньополітичних конфліктах. Тому заступник державного секретаря США так відкрито підштовхує Україну до чергової кредитної кабали від МВФ.

Відтак, це лише п’ять, нашвидкоруч окреслених, аргументів, які можуть вплинути на Гаранта при прийнятті політичного рішення утриматися від підписання. Дуже хочу, щоб мої перестороги виявились марними, і підписання відбулося. Двадцятидвохрічне топтання на роздоріжжі “між розумними й красивими” виснажило державу, а подальше балансування на межі прірви ймовірніше за все закінчиться суцільним колапсом України. Сподіваюсь, що головний аргумент на підтримку асоціації – перспективне майбутнє України – буде визначальним для Президента.

А это я с ним слегка поспорила:

Відтак, це лише п’ять, нашвидкоруч окреслених, аргументів, які можуть вплинути на Гаранта при прийнятті політичного рішення утриматись від підписання.

Уважаемый автор, я насчитала не пять, а только четыре, как вы их называете, аргумента. И ни один из них, на мой непрофессиональный взгляд, не выдерживает никакой критики, наверное, уж очень "нашвидкоруч" написаны:

1. Низькоконкурентні товари,  енергомістке та неефективне виробництво, застарілі технології не мають майбутнього в сучасній Європі.  Швидка смерть таких галузей неминуча.

Вы предлагаете законсервировать всё вами перечисленное? С вашей точки зрения, существующее положение вещей будет способствовать возрождению дышащих на ладан отраслей???

2. Логічним і зрозумілим є бажання Президента забезпечити свою наступну каденцію

...чему, несомненно, будет способствовать его отказ от евроинтеграции(((

3. Тому Росія – це вагомий четвертий аргумент

Кто-то из нас сбился со счёта, ну то таке... Вы полагаете, что Россия в лице Путина примет блудного сына с распростёртыми объятиями?

4. США незацікавлені у підписанні Україною угоди з ЄС. Це посилить роль Європи, як гравця на міжнародній арені

Ну, здесь вы явно польстили нашей стране и её присутствию в ЕС, которое способно на сегодняшний день только ослабить это сообщество (читайте свои собственные 4 аргумента).

Если позволите, я осмелюсь привести собственные соображения по поводу того, почему витёк сотоварищи дали задний ход: Под микроскопом у Европы весьма затруднительно будет пилить бюджет, красть, брать взятки, принимать идиотские законы, проводить маразматические реформы и т.д. и т.п. Ну и на хрена им такая Европа??? (извините за выражение).

И вот, когда все эти чиновнички, судьишки, прокуроришки, выбивая чечётку перед своим президентом, привели ему эти свои аргументы, он, скорей всего, с ними согласился(((

От редакции. Готовя материал к публикации, мы, не смотря на то, что цитируемая часть позаимствована из другого источника и, в принципе, должна быть поэтому приведена в оригинальной авторской версии г.–на С. Доротича,  все же сочли необходимым отредактировать текст, исправив уж слишком вопиющие орфографические и синтаксические ошибки. За что просим нас простить великодушно.  


1767 раз прочитано

Оцініть зміст статті?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всього 2 голосів)
comment Коментарі (0 додано)
Найпопулярніші
Найкоментованіші

Львiв on-line | Львiвський портал

Каталог сайтов www.femina.com.ua