Зміна річищ рік, висушування боліт та інше насильство над природою, що практикувалося за часів «розвиненого соціалізму», сучасна молода людина сприймає як один з анекдотів про комуністичний режим. Проте, ідеологія «взяти від природи усе» знаходить своїх широко крокуючих послідовників і сьогодні – під тим же зручним приводом «усе для блага людини». Дивлячись, якої людини…
Острів Великий, розташований на Дніпрі між Південним і залізничним мостами, може зникнути в результаті розчистки акваторії Київського водоймища (тобто Дніпра в межах Києва). Тут плануються роботи з поглиблення мілководдя. Гори піску, добутого в результаті гідронамивних робіт, як підозрюють екологи з Національного екологічного центра України, можуть бути використані для будівництва. Екологи стверджують, що при гідронамивних роботах не обійдеться без махінації. Фахівці з НЕЦУ наводять приклад з гідронамивами в Конча-Заспі, де під тим же приводом розчищення дніпровського річитща було намито піску на суму 2 млрд. 11 млн. гривень.
Але все-таки, яким чином ця «золота лихоманка» може зашкодити острову Великий? Член правління НЕЦУ Олексій Василюк пояснює це так: «Острів Великий, як і всі острови дніпровського каскаду в районі Києва, було створено самою природою з суцільного річкового піску. Поглиблення русла довкола нього призведе до його сповзання в підводний кар'єр, і значна частина острова буде «з'їдена» земснарядами. Крім того, знищення мілководдя приведе до зникнення коштовного нерестовища багатьох видів риб».
Екологи НЕЦУ стверджують також і те, що запланована в цьому районі забудова суперечить Генплану розвитку м. Києва й вимогам Земельного й Водного Кодексів України. Забудовники нехтують також і тим, що острів Великий є частиною Регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови». Невсипущі ж природоохоронці вже звернулися з листами протесту проти зазіхань на острів у Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, Державну земельну інспекцію України й прокуратуру м. Києва.