Блока Віталія Кличка Андрій Странніков подав адміністративний позов до суду на головного координатора громадянської кампанії «Форум порятунку Києва» Віталія Черняховського щодо начебто протиправних дій кандидата в депутати Київської ради під час виборчого процесу.
Приводом для позовної заяви слугувала публікація в громадсько-політичному тижневику «Дзеркало тижня» № 18 (697) від 17 травня 2008 року в статті «Мерська комбінація», у якій цитується висловлювання лідера громадської організації «Форум порятунку Києва» Віталія Черняховского щодо причетності А. Страннікова до ТОВ «Українська будівельна компанія» і «Кроун», а також до незаконної забудови торговельного комплексу на вул. Серафимовича, 6-а та конфлікту на Березняках, де відбувалися побиття людей, що протистояли забудові.
Ухвалою Деснянського райсуду м. Києва справу було закрито у зв'язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
На думку лідера громадської організації «Форум порятунку Києва» Віталія Черняховського «дивно те, що А. Странніков набрався нахабства звернутися до суду, оскільки його зв'язок з засновниками ТОВ «Кроун» Олексієм Карловим, Дмитром Кочєрєвим та Андрієм Кобринським беззаперечний. Странніков разом з Андрієм Кобринським і ще одним депутатом Київради Анатолієм Хмелем є засновниками ТОВ «Українська будівельна компанія». Крім того, Странніков, Кобринський і ще один депутат Київради 2002–2006 рр. Володимир Старовойт створили ТОВ «Центр земельних відносин», спеціалізацією якого є купівля та продаж земельних ділянок. Странніков і Кобринський створили удвох ще і ТОВ «Сучасні інвестиції».
Слід зазначити, що усі ці підприємства були утворені в період з червня 2002 по лютий 2004 року, тобто якраз після набуття Андрієм Странніковим, Андрієм Кобринським, Анатолієм Хмелем, Володимиром Старовойтом мандатів депутатів Київської міської ради IV скликання. Таким чином, було створено угрупування, яке зайнялося проштовхуванням незаконних землевідведень під забудову.
З 2003 року по 2005 рік це угруповування домоглося виділення ТОВ «Будівельна кампанія Кроун» п’ятнадцяти земельних ділянок (в основному на прибудинкових територіях вже існуючих будинків за адресами: просп. Лісовий, 21 а; вул. Академіка Курчатова, 11/32; бульв. Перова (біля будинку № 18 б); бульв. Дарницький, 1/3; вул. Прирічна, 19; вул. Прирічна, 17; вул Північна (біля будинку 28); вул. Північна (біля будинку № 10); просп. Оболонський (біля будинку № 30); просп. Оболонський (біля будинку 7в); вул. Лайоша Гавро,7; вул. Березняківська, 12; вул. Білоруська, 3; вул. Дмитрівська (біля будинку № 102); перетин проспекту Правди та проспекту України).
Не був обділений «Кроун» і за часів Черновецького: рішенням Київської міської ради № 1035/1696 26 червня 2007 року «Кроуну» була незаконно виділена земельна ділянка площею 1,5 га під забудову острова Долобецького.
Практично на всіх цих ділянках люди чинили впертий опір будівельним загарбникам, зверталися до Київради і прокуратури з вимогою скасувати ці рішення і зупинити свавілля.
Депутати, пов'язані з цим угрупуванням на сесіях Київради, голосували за період 2002–2006 рр. окрім вищеозначених і за багато інших. Усього за цей період зусиллями депутатів Київради було незаконно роздано понад 6 тисяч земельних ділянок під забудову».
Депутати, подібні Страннікову, прагнуть влади заради своїх корисливих інтересів і дискредитують таким чином лідера свого блоку Віталія Кличка, який мав «необачність» ввести їх у список. Страшно навіть уявити, якого лиха може накоїти киянам так звана «сильна команда». Якщо Віталій Кличко дійсно бажав би добра нашому місту і киянам, то він зобов'язаний був видалити зі списку осіб, пов'язаних з земельним дерибаном: Івана Плачкова (№ 2), Анатолія Коваленка (№ 4), Дмитра Андрієвського (№ 5), Людмилу Закревську (№ 6), Льва Парцхаладзе (№ 7), Андрія Миргородського (№ 10), Валерія Іщенка (№ 13), Андрія Страннікова (№ 17); Олександра Васька (№ 22); Дмитра Чігріна (№ 23), Максима Шкуро (№ 24).