Начальник Головного управління праці та зайнятості населення КМДА Тетяна Кисельова оприлюднила офіційні дані про рівень безробіття в українській столиці. За її словами, тут зареєстровано 10 тисяч безробітних. Їхня кількість зросла за останній рік удвічі. При цьому в Києві є 24 тис. вакансій.
Найменш «безробітним» виявився Печерський – елітний – район столиці: там на біржі праці зареєструвалися 232 особи. Найбільше київських безробітних – у будівельній сфері. Найнеблагополучніший – Деснянський район: офіційно безробітних у ньому понад 1700 громадян.
За словами Кисельової, 70% безробітних – службовці, 80% з яких мають вищу освіту, а багато хто працював на керівних посадах. Найщедрішим на скорочення виявився банківський сектор. Нарівні з ним ідуть страхові компанії, автомобільні корпорації, рекламні агентства і фінансові товариства. Кількість працівників, які перебувають у відпустках з ініціативи адміністрації або працюють неповний робочий день, порівняно з жовтнем 2008 року, зросла в 3,5 раза і становить 100 тис. осіб.
Тим часом фахівці попереджають: кількість безробітних у Києві може сягнути 1 млн. При цьому вони не чекають зупинення великих столичних підприємств. Безробіття виникає тому, що Київ – єдине місто в країні, яке надавало кредити на розвиток малого і середнього бізнесу, що створює нові робочі місця, розвиває виробництво. Проте вже кілька місяців підприємства не отримують кредитів і стають банкрутами.
Учені визначають кілька видів безробіття: вимушене, добровільне, зареєстроване, маргінальне, нестійке, сезонне, структурне, технологічне. Втім, хай як його назвеш, а обличчя в нього спільне – бідність...