27 березня в приміщенні Комітетів Верховної ради відбулось засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин порушення Конституції і законів, прийняття протиправних рішень посадовими особами Київської міськради і її виконавчого органу під керівництвом народного депутата Кулікова К.Б., присвячене природоохоронним питанням.
Як виявилось, коло порушень природоохоронного законодавства, які щільно й рясно насичують посадові біографії київських чиновників, значно ширше, ніж може здатися на перший погляд. І забудова столичних парків, лісів, а також вирубки дерев у скверах – лише мізерна частка від загальної маси порушень.
На питання народних депутатів, прокуратури і Державної екологічної інспекції відповідали керівники природоохоронного управління столиці, ДКП «Плесо», КО «Київзеленбуд» та інших структур.
Серед учасників засідання була присутня і природоохоронна громадськість – Національний екологічний центр України, Київський еколого-культурний центр, Київська ландшафтна ініціатива та Всеукраїнська Екологічна Ліга.
Під час роботи комісії з’ясувалося кілька маловідомих киянам фактів: у багатьох випадках підприємства КО «Київзеленбуд», перебираючи на себе функції держави, обраховують збитки, нанесені вирубкою зелених насаджень, сума яких перераховується прямо на рахунок підприємств зеленого господарства. З цього питання Тимчасова слідча комісія спільно з Державною податковою інспекцією планує провести перевірки всіх рахунків та платежів КО «Київзеленбуд»;
- документація, згідно з якою відбувається робота «Київзеленбуду», у тому числі й порядок знесення зелених насаджень у м.Києві, не зареєстрована в Міністерстві юстиції України; КО «Київзеленбуд» господарює в парках і скверах, на які не має актів на користування земельною ділянкою;
- Державне комунальне підприємство «Плесо», також не маючи оформленого права користування земельними ділянками земель водного фонду, надає їх в користування іншим особам (в тому числі таким, що порушують на них встановлений режим), будує на них об’єкти стороннього призначення (наприклад гаражі);
- з нарахованих Державною екологічною інспекцією у 2008 році 137 000 000 грн. штрафів за засмічення території до державного бюджету перераховано лише 1 000 000!!!
Розгляд питань забудови острівних територій, природно-заповідного фонду та столичних лісів перенесли на спеціальне засідання Тимчасової слідчої комісії, адже такий обсяг наявних порушень, який відомий в цій частині дослідження комісії, не можливо дослідити за один день.
Про розвиток ситуації читайте у наступних повідомленнях.