У статті «Київський зоопарк погане ставлення до тварин назвав наклепом» від 22.04.09 www.kiev.pravda.com.uanews мене звинуватили в необ’єктивності щодо діяльності Київського зоопарку, тому я хочу ознайомити читачів з деякими аспектами цієї справи.
Упродовж десяти років моя організація проводить моніторінг діяльності Київського зоопарку. На сьогоднішній день зоопарк не готовий до повернення собі повного членства в ЄАЗА (Європейська Асоціація Зоопарків та Акваріумів). Його керівництво приховує правдивий стан речей від киян, неодноразово заявляючи про те, що вже до кінця 2009 р. зможе повернути собі повне членство в ЄАЗА. Однак це неправда.
До 2007 року Київський зоопарк був повноправним членом ЄАЗА. У вересні 2007 року його було виключено із цієї організації за «невиконання обіцянок впродовж останніх років щодо покращення умов утримання тварин». Рішення про виключення Київського зоопарку із членів ЄАЗА вступає в силу негайно.
Із офіційного листа ЄАЗА, направленого мені 25 вересня 2007 року:
«Сьогодні Київський зоопарк претендує на позицію кандидата на члена, а не на повне членство в ЄАЗА». У квітні 2009 р. зоопарк перебуває в процесі подачі заяви на кандидата.
Що означає категорія «кандидата в члени»? – Офіційне пояснення ЄАЗА:
«Ця категорія може бути присуджена зоопаркам, які перебувають у стадії будівництва (ще не відкритого для відвідувачів) і тим організаціям, які працюють над досягненням стандартів ЄАЗА для повного членства».
Отож на даному етапі стану справ в Київському зоопарку позиція кандидата на члена є відповідною для нього. Це означає, що членом він стане тоді, коли протягом 5 років виконуватиме всі вимоги ЄАЗА щодо утримання тварин та поводження з ними.
Київський зоопарк пройшов довгий шлях, проте його прогрес на даний момент дуже повільний для досягнення повного членства в ЄАЗА. На моє переконання на це піде біля 5 років.
У статті «Київський зоопарк погане ставлення до тварин назвав наклепом» містяться звинувачення мене в тому, що я поставив під сумнів рівень компетенції нових співробітників Київського зоопарку – Стіва Пілшера та його дружини Анні Вебстері (обидва мої співвітчизники з Великої Британії), які працюють від 23.03.09.
16.04.09 на прес-конференції в Інтерфаксі журналісти запитали мене, чи Стівен Пілшер та Анні Вебстері є відомими експертами у Великій Британії. Я відповів, що це не так, що вони були звичайними доглядачами за тваринами в зоопарку, що вони мають малий стаж роботи з тваринами: всього два роки. До того ж у зоопарку, в якому вони працювали у Великій Британії, було усього 200 тварин, у той час як Київський зоопарк має понад 3500 тварин. У січні 2008 року пана Пілшера було звільнено з роботи керівником Дартмунського зоопарку. Отже, беручи до уваги вищезгадане, у мене було досить підстав, щоб висловитися скептично щодо їхнього професійного рівня.
Крім того, я в край стурбований станом близько 80 приматів, які утримуються в закритому приміщенні Київського зоопарку останні 18 місяців. Зоопарк не показує цих тварин відвідувачам, однак нам вдалося їх побачити в березні та жовтні 2008 р. Фотографії дивіться тут:
www.naturewatch.orgFondationUkraineNewsKyivZooUpdateApril09.asp
Хотілося б знати, який прогрес за останні 18 місяців досягнуто для переведення цих тварин в нормальні умови.
Я звертаю увагу киян на те. що керівництво зоопарку ховає цих тварин від відвідувачів.
Джон Руейн,
директор організації
з захисту тварин Великобританії,
який має 15 річний міжнародний досвід
у сфері захисту тварин та їх утримання.
(Створено Leonukh, Грудень 17, 2021, 2:11 AM)